Stol
ILB 500 90 Stol Smoked Oak
Et moderne pladsbesparende design, der giver mulighed for varme, røgede egetræsben. ILB 500 passer til ethvert rum og enhver stil..
Design by Per Weiss, Oliver & Lukas Weisskrogh 2020Se sofaen fra alle vinkler i dit yndlingsstof
BLACK Label tekstiler (6-8 uger)
RED Label tekstiler (6-8 uger)
Gå til detaljeret tekstil overblik Bemærk venligst, at din skærmpræsentation af tekstilets tekstur og farve kan afvige fra det faktiske tekstil.
Se yderligere produktinformation
Send som e-mail
Hvordan den fungerer
Nøgle funktioner
| Funktioner |
|
| Ben | Røget eg |
| Cushion Material | Feather Mix |
Komfort
No-zag fjederen giver en jævn og blød komfort ideel til sofasæder og ryglæn. Det tykke lag af højspændstigt skum øger fjederens komfort for også at sikre en god soveoplevelse.
| Komfort | No-zag Spring |
| Comfort Type | Medium |
| OEKO-TEX skum | Ja |

| Beskrivelse | Udover ILB 500s kompakte design, autofoldbare benfunktion og behagelig No-zag fjederkomfort, fås den i højkvalitetstekstiler – fra det klassiske hørlook, moderne nordisk stil forvandlet til det fine italienske genbrugsuld – hver af dem giver en luksus sovesofa finish, udseende og følelse. Du kan selve udvælge dit foretrukne tekstilvalg, kan du bestille ILB 500 i et tekstil efter eget valg. |
| Maksimum supporteret vægt | 110 kg |
| Afstand fra gulv til base | 2-8 cm |
| Monteringsvejledning beskrivelse | Download samlevejledningen for denne specifikke model ved at klikke på Download nedenfor. |
| Monteringsvejledning | Download |
| Plejevejledningsbeskrivelse | Læs vores pleje- og vedligeholdelsesguide for at øge produktets levetid og sikre et velbevaret Innovation Living produkt. Hvis du har spørgsmål omkring vedligeholdelsen af dit Innovation Living produkt, er du altid velkommen til at kontakte din forhandler, som med glæde vil hjælpe og vejlede dig. |
| Download dansk plejevejledning | Download |
| OEKO-TEX skum | Ja |
| OEKO-TEX Foam Description | Vores skum er certificeret efter OEKO-TEX® Standard 100, hvilket betyder, at det er testet for skadelige stoffer og overholder strenge grænseværdier for kemikalier, der kan være sundhedsskadelige. Certificeringen sikrer, at materialet er vurderet ud fra internationale krav til menneskers sundhed og er egnet til anvendelse i produkter med tæt kontakt til huden. |
Sofa
| Sofa Dybde | 98 cm |
| Sofa Bredde | 98 cm |
| Sofa Højde | 79 cm |
| Sæde Dybde | 51 cm |
| Sæde Højde | 46 cm |
Seng
| Senge Bredde | 90 cm |
| Senge Længde | 200 cm |
| Senge Højde | 38 cm |
| Madras Højde | 21 cm |
| Cushion Dimension | Bredde: 78 cm Dybde: 20 cm Højde: 40 cm |
| Gap From Floor To Base | 2-8 cm |
Design by Per Weiss, Oliver & Lukas Weisskrogh 2020
Den danske designer Per Weiss er Chief Design Officer hos Innovation LivingTM. Han har været en del af Innovation LivingTM siden 1989 og er drivkraften bag den konstante kreative udvikling af kollektionerne.
Med udgangspunkt i den skandinaviske designtradition stræber Per altid efter at skabe holdbare designs, der afspejler zeitgeist - attraktive designs, der vil gøre en positiv forskel i hverdagen.

| Garanti | 5 Års Garanti |
| Warranty Description | Innovation Living designs undergo rigorous testing to ensure they meet the highest quality standards and comply with both European and global regulations, enhancing durability, stability, and safety. Read more about our quality and warranty here. |
| Download garanti PDF | Download pdf her |

