Sovesofa
Minimum Sovesofa Nordic Betræk Soft Spring
Minimums 140 x 200 cm dobbeltseng størrelse og håndlavede madras skaber en komfort, der inviterer dig til at sidde, slappe af og sove på. En multifunktionel sovesofa spækket med funktioner, der vil udvide dit opholdsrum..
Design by Peter Henriksen & Per Weiss 2003Se sofaen fra alle vinkler i dit yndlingsstof
Standard (2-4 uger)
Laves på bestilling (6-8 uger)
Gå til detaljeret tekstil overblik Bemærk venligst, at din skærmpræsentation af tekstilets tekstur og farve kan afvige fra det faktiske tekstil.
Se yderligere produktinformation
Send som e-mail
Hvordan den fungerer
Nøgle funktioner
| Funktioner |
|
| Ramme | Matsort stål |
| Ben | Chrome |
Komfort
Vores Soft Spring madras er udstyret med posefjedre og en indbygget topper af blødt genbrugsskum. Denne kombination sikre en unik komfort og støtte. Vælg vores Soft Spring madras for en ekstra blød komfort.
| Komfort | Soft Spring |
| Comfort Type | Ekstra blød |
| Comfort Spring Height | 10 cm |
| OEKO-TEX skum | Ja |

Komfort
Vælg den komfort, der passer til dine personlige behov
| Beskrivelse | Vores Soft Spring madras og Aftageligte Nordic Cover giver en unik, blød komfort. Nordic betrækket sikrer forlænget madras levetid og mulighed for at ændre din sovesofas udseende over tid. Den har et elegant og glat udseende, som i kombination med de skinnende kromben giver sovesofaen et tidløst design. Vi anbefaler at vælge Soft Spring madras for en ekstra blød komfort. Det nordiske cover fås i ethvert tekstil fra vores kollektion. |
| Maksimum supporteret vægt | 330 kg |
| Afstand fra gulv til base | 7-14 cm på grund af gearmekanisme |
| Monteringsvejledning beskrivelse | Download samlevejledningen for denne specifikke model ved at klikke på Download nedenfor. |
| Monteringsvejledning | Download |
| Fastgør aftageligt betræk til madrassen | Download pdf her |
| Fastgør rammebetræk og madras til rammen | Download pdf her |
| Fastgør rygrammens betræk og madras til rammen (video) | Download |
| Fastgør sæderammebetræk til ramme | Download pdf her |
| Plejevejledningsbeskrivelse | Læs vores pleje- og vedligeholdelsesguide for at øge produktets levetid og sikre et velbevaret Innovation Living produkt. Hvis du har spørgsmål omkring vedligeholdelsen af dit Innovation Living produkt, er du altid velkommen til at kontakte din forhandler, som med glæde vil hjælpe og vejlede dig. |
| Download dansk plejevejledning | Download |
| OEKO-TEX skum | Ja |
| OEKO-TEX Foam Description | Vores skum er certificeret efter OEKO-TEX® Standard 100, hvilket betyder, at det er testet for skadelige stoffer og overholder strenge grænseværdier for kemikalier, der kan være sundhedsskadelige. Certificeringen sikrer, at materialet er vurderet ud fra internationale krav til menneskers sundhed og er egnet til anvendelse i produkter med tæt kontakt til huden. |
Sofa
| Sofa Dybde | 100 cm |
| Sofa Bredde | 200 cm |
| Sofa Højde | 90 cm |
| Sæde Dybde | 60 cm |
| Sæde Højde | 46 cm |
Seng
| Senge Bredde | 140 cm |
| Senge Længde | 200 cm |
| Senge Højde | 46 cm |
| Madras Højde | 20 cm |
| Gap From Floor To Base | 7-14 cm på grund af gearmekanisme |
Design by Peter Henriksen & Per Weiss 2003
Den danske designer Per Weiss er Chief Design Officer hos Innovation LivingTM. Han har været en del af Innovation LivingTM siden 1989 og er drivkraften bag den konstante kreative udvikling af kollektionerne.
Med udgangspunkt i den skandinaviske designtradition stræber Per altid efter at skabe holdbare designs, der afspejler zeitgeist - attraktive designs, der vil gøre en positiv forskel i hverdagen.

| Garanti | 5 Års Garanti |
| Warranty Description | Innovation Living designs undergo rigorous testing to ensure they meet the highest quality standards and comply with both European and global regulations, enhancing durability, stability, and safety. Read more about our quality and warranty here. |
| Download garanti PDF | Download pdf her |




