Sovesofa
Cubed 160 Chrome Sovesofa
Internationalt moderne design forenet i en kompakt sofa, der skaber plads i stedet for at optage det. Cubeds multifunktion er skabt af en innovativ designproces, der ikke går på kompromis med form eller funktion..
Design by Per Weiss 2009Se sofaen fra alle vinkler i dit yndlingsstof
Standard (2-4 uger)
Laves på bestilling (6-8 uger)
Gå til detaljeret tekstil overblik Bemærk venligst, at din skærmpræsentation af tekstilets tekstur og farve kan afvige fra det faktiske tekstil.
Se yderligere produktinformation
Send som e-mail
Hvordan den fungerer
Nøgle funktioner
| Funktioner |
|
| Ben | Chrome |
| Cushion Material | 100 % Fiberfyld |
Komfort
No-zag fjederen giver en jævn og blød komfort ideel til sofasæder og ryglæn. Det tykke lag af højspændstigt skum øger fjederens komfort for også at sikre en god soveoplevelse.
Lagspecifikationer:
* Tekstil
* Fiberfyld
* Højt elastisk skum
* Fibertex
* No-zag fjeder
* Solid træramme
| Komfort | No-zag Spring |
| Comfort Type | Medium |
| OEKO-TEX skum | Ja |

| Beskrivelse | Med et overblik viser Cubed Chrome en smuk sofa med kromben, let skråtstillet sæde og bløde puder til behagelig afslapning. Selvom det måske lyder usammenhængende, når vi siger Cubed er; rummelig og kompakt samt elegant og praktisk. Cubed 160 sparer værdifuld plads ved at folde ud i rummet, der fungerer som tre-personers sofasæde om dagen og en to-personers sovesofa om natten. Dens behagelige sammensætning er garanteret af No-zag Spring-madrassen og en slidstærk træramme, der sikrer en sovesofa af høj kvalitet i mange år fremover. |
| Maksimum supporteret vægt | 330 kg |
| Afstand fra gulv til base | 2-8 cm |
| Monteringsvejledning beskrivelse | Download samlevejledningen for denne specifikke model ved at klikke på Download nedenfor. |
| Monteringsvejledning | Download |
| Monteringsvideo (Fastgør nedtræk i puden) | Download |
| Plejevejledningsbeskrivelse | Læs vores pleje- og vedligeholdelsesguide for at øge produktets levetid og sikre et velbevaret Innovation Living produkt. Hvis du har spørgsmål omkring vedligeholdelsen af dit Innovation Living produkt, er du altid velkommen til at kontakte din forhandler, som med glæde vil hjælpe og vejlede dig. |
| Download dansk plejevejledning | Download |
| OEKO-TEX skum | Ja |
| OEKO-TEX Foam Description | Vores skum er certificeret efter OEKO-TEX® Standard 100, hvilket betyder, at det er testet for skadelige stoffer og overholder strenge grænseværdier for kemikalier, der kan være sundhedsskadelige. Certificeringen sikrer, at materialet er vurderet ud fra internationale krav til menneskers sundhed og er egnet til anvendelse i produkter med tæt kontakt til huden. |
Sofa
| Sofa Dybde | 103 cm |
| Sofa Bredde | 165 cm |
| Sofa Højde | 79 cm |
| Sæde Dybde | 51 cm |
| Sæde Højde | 46 cm |
Seng
| Senge Bredde | 160 cm |
| Senge Længde | 200 cm |
| Senge Højde | 38 cm |
| Madras Højde | 21, 5 cm |
| Cushion Dimension | Bredde: 75 cm Dybde: 20 cm Højde: 40 cm |
| Gap From Floor To Base | 2-8 cm |
Design by Per Weiss 2009
Den danske designer Per Weiss er Chief Design Officer hos Innovation LivingTM. Han har været en del af Innovation LivingTM siden 1989 og er drivkraften bag den konstante kreative udvikling af kollektionerne.
Med udgangspunkt i den skandinaviske designtradition stræber Per altid efter at skabe holdbare designs, der afspejler zeitgeist - attraktive designs, der vil gøre en positiv forskel i hverdagen.

| Garanti | 5 Års Garanti |
| Warranty Description | Innovation Living designs undergo rigorous testing to ensure they meet the highest quality standards and comply with both European and global regulations, enhancing durability, stability, and safety. Read more about our quality and warranty here. |
| Download garanti PDF | Download pdf her |

Andre kiggede også på
Fungerer godt i kombination med
