Sovesofa
Yonata Sovesofa
Yonata er et komfortabelt, multifunktionelt møbel i et minimalistisk og moderne, nutidigt design. Forsynet med aftageligt betræk og et lille elegant sortlakeret aluminiumsben..
Design by Emil Højfeldt & Per Weiss 2021Se yderligere produktinformation
Se sofaen fra alle vinkler i dit yndlingsstof
Standard (2-4 uger)
Laves på bestilling (13-15 uger)
Gå til detaljeret tekstil overblik Bemærk venligst, at din skærmpræsentation af tekstilets tekstur og farve kan afvige fra det faktiske tekstil.
Send som e-mail
Hvordan den fungerer
Nøgle funktioner
| Funktioner |
|
| Ben | Matsort |
| Cushion Material | Feather Mix |
Komfort
De højere spoler i Excess Pocket Spring-modellerne giver en blødere sofakomfort. I kombination med kerneskumbeklædningen har Excess-madrassen højere trykabsorption på hver fjeder for en mere behagelig søvn.
Lagspecifikationer:
* Tekstil
* Fiberfyld
* Højt elastisk skum
* Pocket fjeder 20 cm
* Fibertex
* Metalnet
* Stærk metalramme
| Komfort | Excess Pocket Spring |
| Comfort Type | Blød |
| Comfort Spring Height | 20 cm |
| OEKO-TEX skum | Ja |

| Beskrivelse | Yonata er udviklet med en ryg, der er polstret på begge sider - ryglæn på den ene side og madras på den anden. Yonata kan i princippet bruges uden rygpuder, og hynderne til lænden er blot et spørgsmål om komfortoptimering. Yonata har en holdbar stålkonstruktion og er udstyret med Pocket Spring-komfort, aftageligt betræk, der giver dig en behagelig komfort og mulighed for maskinvask og fornyelse. |
| Maksimum supporteret vægt | 330 kg |
| Afstand fra gulv til base | 0 cm |
| Monteringsvejledning beskrivelse | Download samlevejledningen for denne specifikke model ved at klikke på Download nedenfor. |
| Monteringsvejledning | Download |
| Plejevejledningsbeskrivelse | Læs vores pleje- og vedligeholdelsesvejledning for at øge produktets levetid og sikre et velbevaret Innovation Living-produkt. |
| Download dansk plejevejledning | Download |
| OEKO-TEX skum | Ja |
| OEKO-TEX Foam Description | Vores skum er certificeret efter OEKO-TEX® Standard 100, hvilket betyder, at det er testet for skadelige stoffer og overholder strenge grænseværdier for kemikalier, der kan være sundhedsskadelige. Certificeringen sikrer, at materialet er vurderet ud fra internationale krav til menneskers sundhed og er egnet til anvendelse i produkter med tæt kontakt til huden. |
Sofa
| Sofa Dybde | 110 cm |
| Sofa Bredde | 207 cm |
| Sofa Højde | 70 cm |
| Sæde Dybde | 58/78 cm |
| Sæde Højde | 38 cm |
Seng
| Senge Bredde | 145 cm |
| Senge Længde | 200 cm |
| Senge Højde | 38 cm |
| Madras Højde | 36 cm |
| Cushion Dimension | Bredde: 96,5 cm Dybde: 18,5 cm Højde: 27 cm |
| Gap From Floor To Base | 0 cm |
Design by Emil Højfeldt & Per Weiss 2021

“Yonata er defineret af dens voluminøse dobbeltsidede komfortryg, det generøse komfortable sæde og de sorte signaturben i støbt aluminium. Tjek Yonata ud, hvis du vil have en minimalistisk, uformel og yderst behagelig loungesofa og seng.”
Per Weiss, Chief Design Officer
| Garanti | 5 Års Garanti |
| Warranty Description | Innovation Living designs undergo rigorous testing to ensure they meet the highest quality standards and comply with both European and global regulations, enhancing durability, stability, and safety. Read more about our quality and warranty here. |
| Download garanti PDF | Download pdf her |
Fungerer godt i kombination med
Andre kiggede også på
