Sovesofa
Neah 160 Sovesofa med Standard Armlæn
Et ideelt valg til kompakte boliger, Neah 160 sovesofaen forvandles nemt til en rummelig seng, perfekt til enhver situation..
Design by Per Weiss 2023Se yderligere produktinformation
Se sofaen fra alle vinkler i dit yndlingsstof
Standard (2-4 uger)
Laves på bestilling (6-8 uger)
Gå til detaljeret tekstil overblik Bemærk venligst, at din skærmpræsentation af tekstilets tekstur og farve kan afvige fra det faktiske tekstil.
Send som e-mail
Hvordan den fungerer
Nøgle funktioner
| Funktioner |
|
| Ramme | Matsort stål |
| Arm | Betrukket |
| Ben | Sortlakeret eg |
| Cushion Material | 100 % Fiberfill |
Komfort
Holdbar metalramme med en unik kombination af no-zag- og pocket-fjedre, toppet med højelastisk skum. En madrasopbygning, der tilbyder en blød og indbydende overflade som en del af en unik sidde- og liggekomfort.
Lagspecifikationer:
* Tekstil
* Fiberfyld
* Høj elastisk skum
* Pocket fjeder
* No-zag spring
* Stærk metalramme
| Komfort | Double Spring |
| Comfort Type | Blød |
| OEKO-TEX skum | Ja |

| Beskrivelse | Neah 160 sovesofa med standardarmlæn er designet til at bringe et klassisk udtryk ind i enhver boligindretning. Neah har ben, der automatisk folder ud ved omdannelse til en 160x195 cm seng, hvilket skaber en rummelig og komfortabel soveplads. Derudover er Neahs 100% fiberfyldte, aftagelige ryghynder konstrueret til at give enestående lænde- og rygstøtte, uanset om den bruges som sofa eller som en rummelig familie-lounge. |
| Maksimum supporteret vægt | 330 kg |
| Afstand fra gulv til base | 5,5 cm |
| Monteringsvejledning beskrivelse | Download samlevejledningen for denne specifikke model ved at klikke på Download nedenfor. |
| Monteringsvejledning | Download |
| Plejevejledningsbeskrivelse | Læs vores pleje- og vedligeholdelsesguide for at øge produktets levetid og sikre et velbevaret Innovation Living produkt. Hvis du har spørgsmål omkring vedligeholdelsen af dit Innovation Living produkt, er du altid velkommen til at kontakte din forhandler, som med glæde vil hjælpe og vejlede dig. |
| Download dansk plejevejledning | Download |
| OEKO-TEX skum | Ja |
| OEKO-TEX Foam Description | Vores skum er certificeret efter OEKO-TEX® Standard 100, hvilket betyder, at det er testet for skadelige stoffer og overholder strenge grænseværdier for kemikalier, der kan være sundhedsskadelige. Certificeringen sikrer, at materialet er vurderet ud fra internationale krav til menneskers sundhed og er egnet til anvendelse i produkter med tæt kontakt til huden. |
Sofa
| Sofa Dybde | 109 cm |
| Sofa Bredde | 207 cm |
| Sofa Højde | 90 cm |
| Sæde Dybde | 62 cm |
| Sæde Højde | 44 cm |
| Arm Højde | 62 cm |
Seng
| Senge Bredde | 160 cm |
| Senge Længde | 195 cm |
| Senge Højde | 44 cm |
| Cushion Dimension | Bredde: 79 cm Dybde: 27 cm Højde: 46 cm |
| Gap From Floor To Base | 5,5 cm |
Design by Per Weiss 2023

The Neah Family is the embodiment of compact design, comfort, and versatility. Crafted for modern living,
our Neah sofa bed family offers three sizes and three distinct arm designs to suit every space and style.
| Garanti | 5 Års Garanti |
| Warranty Description | Innovation Living designs undergo rigorous testing to ensure they meet the highest quality standards and comply with both European and global regulations, enhancing durability, stability, and safety. Read more about our quality and warranty here. |
| Download garanti PDF | Download pdf her |
Andre kiggede også på
