Sovesofa
Cubed 140 Sovesofa med armlæn
Cubed er et design, der fusionerer rumoptimering, multifunktionelle funktioner og høj strukturel kvalitet, hvilket giver en fantastisk løsning til byboere udfordret af kompakte leveforhold..
Design by Per Weiss 2009, 2015Se yderligere produktinformation
Se sofaen fra alle vinkler i dit yndlingsstof
Standard (2-4 uger)
Laves på bestilling (6-8 uger)
Gå til detaljeret tekstil overblik Bemærk venligst, at din skærmpræsentation af tekstilets tekstur og farve kan afvige fra det faktiske tekstil.
Send som e-mail
Hvordan den fungerer
Nøgle funktioner
| Funktioner |
|
| Arm | Betrukket |
| Ben | Matsort |
| Cushion Material | 100 % Fiberfyld |
Komfort
No-zag fjederen giver en jævn og blød komfort ideel til sofasæder og ryglæn. Det tykke lag af højspændstigt skum øger fjederens komfort for også at sikre en god soveoplevelse.
Lagspecifikationer:
* Tekstil
* Fiberfyld
* Højt elastisk skum
* Fibertex
* No-zag fjeder
* Solid træramme
| Komfort | No-zag Spring |
| Comfort Type | Medium |
| OEKO-TEX skum | Ja |

| Beskrivelse | Cubed 140 er rummelig og kompakt på samme tid. Med et overblik er Cubed en diskret, stilfuld sovesofa med et slankt armlæn, som tilføjer en udvidet liggekomfort. Cubed bliver til en sovesofa, der 'udvider dit opholdsrum' og skaber en behagelig dobbeltseng med plads til to personer. Derudover har den et skjult sengetøjsmagasin i sædet, og dens autofoldbare ben gør det nemt at forvandle sig fra almindelig sofa til komfortabel dobbeltseng på få sekunder. |
| Maksimum supporteret vægt | 220 kg |
| Afstand fra gulv til base | 2-8 cm |
| Monteringsvejledning beskrivelse | Download samlevejledningen for denne specifikke model ved at klikke på Download nedenfor. |
| Monteringsvejledning | Download |
| Monteringsvideo (Fastgør nedtræk i puden) | Download |
| Plejevejledningsbeskrivelse | Læs vores pleje- og vedligeholdelsesguide for at øge produktets levetid og sikre et velbevaret Innovation Living produkt. Hvis du har spørgsmål omkring vedligeholdelsen af dit Innovation Living produkt, er du altid velkommen til at kontakte din forhandler, som med glæde vil hjælpe og vejlede dig. |
| Download dansk plejevejledning | Download |
| OEKO-TEX skum | Ja |
| OEKO-TEX Foam Description | Vores skum er certificeret efter OEKO-TEX® Standard 100, hvilket betyder, at det er testet for skadelige stoffer og overholder strenge grænseværdier for kemikalier, der kan være sundhedsskadelige. Certificeringen sikrer, at materialet er vurderet ud fra internationale krav til menneskers sundhed og er egnet til anvendelse i produkter med tæt kontakt til huden. |
Sofa
| Sofa Dybde | 103 cm |
| Sofa Bredde | 154 cm |
| Sofa Højde | 77 cm |
| Sæde Dybde | 51 cm |
| Sæde Højde | 44 cm |
| Arm Højde | 64 cm |
Seng
| Senge Bredde | 140 cm |
| Senge Længde | 200 cm |
| Senge Højde | 36 cm |
| Madras Højde | 21, 5 cm |
| Cushion Dimension | Bredde: 70 cm Dybde: 20 cm Højde: 40 cm |
| Gap From Floor To Base | 2-8 cm |
Design by Per Weiss 2009, 2015
Den danske designer Per Weiss er Chief Design Officer hos Innovation LivingTM. Han har været en del af Innovation LivingTM siden 1989 og er drivkraften bag den konstante kreative udvikling af kollektionerne.
Med udgangspunkt i den skandinaviske designtradition stræber Per altid efter at skabe holdbare designs, der afspejler zeitgeist - attraktive designs, der vil gøre en positiv forskel i hverdagen.

| Garanti | 5 Års Garanti |
| Warranty Description | Innovation Living designs undergo rigorous testing to ensure they meet the highest quality standards and comply with both European and global regulations, enhancing durability, stability, and safety. Read more about our quality and warranty here. |
| Download garanti PDF | Download pdf her |
Andre kiggede også på
Fungerer godt i kombination med






