Sovesofa
Cone Sovesofa
Cone er en rummelig, hyggelig og pladsbesparende sovesofa med en stor opbevaringsboks. Den afspejler Innovation Livings filosofi: Udvid din boligs plads med innovative sovesofadesigns. Cone er ingen undtagelse..
Design by Per Weiss 2023Se yderligere produktinformation
Se sofaen fra alle vinkler i dit yndlingsstof
Standard (2-4 uger)
Laves på bestilling (6-8 uger)
Gå til detaljeret tekstil overblik Bemærk venligst, at din skærmpræsentation af tekstilets tekstur og farve kan afvige fra det faktiske tekstil.
Send som e-mail
Hvordan den fungerer
Nøgle funktioner
| Funktioner |
|
| Ramme | Matsort stål |
| Arm | Betrukket |
| Cushion Material | Feather and Fiberfill Mix |
Komfort
Pocket Spring Dual comfort deler den generelle sammensætning af Pocket Spring-modellerne bortset fra det ekstra lag af hyper blødt skum, der giver disse sovesofaer en ekstra blød følelse. Dette ekstra lag af luksus giver en blød siddekomfort samt en madras, der anbefales til hverdagssøvn.
Lagspecifikationer:
* Tekstil
* Fiberfyld
* Højt elastisk skum
* Fiberfyld
* Skumbeklædning
* Pocket fjeder 10 cm
* Fibertex
* Metalnet
* Stærk metalramme
| Komfort | Pocket Spring Dual |
| Comfort Type | Blød |
| Comfort Spring Height | 10 cm |
| OEKO-TEX skum | Ja |

| Beskrivelse | Cone-designet er blødt afrundet og minimalistisk. Målet har været at kombinere høj komfort, enkel omdannelse fra sofa til seng og praktisk opbevaring. Opbevaring er en vigtig faktor i hjem med begrænset plads, og Cone er udstyret med en rummelig sengeboks, der hjælper med netop denne udfordring. Sofaens ben folder automatisk ud ved omdannelse til seng, hvilket sikrer en holdbar, praktisk og hurtig overgang fra sofa til seng til daglig brug. Cone omdannes let til en dobbeltseng med langtidsholdbar fjedrekomfort. Har du kun brug for en enkelt hvileplads, kan du blot fjerne puderne, og en enkeltseng er klar på få sekunder. |
| Maksimum supporteret vægt | 330 kg |
| Afstand fra gulv til base | 0 cm |
| Monteringsvejledning beskrivelse | Download samlevejledningen for denne specifikke model ved at klikke på Download nedenfor. |
| Monteringsvejledning | Download |
| Plejevejledningsbeskrivelse | Læs vores pleje- og vedligeholdelsesguide for at øge produktets levetid og sikre et velbevaret Innovation Living produkt. Hvis du har spørgsmål omkring vedligeholdelsen af dit Innovation Living produkt, er du altid velkommen til at kontakte din forhandler, som med glæde vil hjælpe og vejlede dig. |
| Download dansk plejevejledning | Download |
| OEKO-TEX skum | Ja |
| OEKO-TEX Foam Description | Vores skum er certificeret efter OEKO-TEX® Standard 100, hvilket betyder, at det er testet for skadelige stoffer og overholder strenge grænseværdier for kemikalier, der kan være sundhedsskadelige. Certificeringen sikrer, at materialet er vurderet ud fra internationale krav til menneskers sundhed og er egnet til anvendelse i produkter med tæt kontakt til huden. |
Sofa
| Sofa Dybde | 105 cm |
| Sofa Bredde | 200 cm |
| Sofa Højde | 87 cm |
| Sæde Dybde | 53 cm |
| Sæde Højde | 43 cm |
| Arm Højde | 60 cm |
| Opbevaringsbredde | 185 cm |
| Opbevaringsdybde | 70 cm |
| Opbevaringshøjde | 17, 5 cm |
| Storage Box | Ja |
Seng
| Senge Bredde | 150 cm |
| Senge Længde | 200 cm |
| Senge Højde | 43 cm |
| Madras Højde | 24 cm |
| Cushion Dimension | Bredde: 90 cm Dybde: 27 cm Højde: 41 cm |
| Gap From Floor To Base | 0 cm |
Design by Per Weiss 2023

Experience the ultimate blend of comfort and style with this innovative Osvald family. Osvald, Cone, and Tripi are all related designs – a trio of sofa bed innovations that redefine comfort, convenience, and versatility.
| Garanti | 5 Års Garanti |
| Warranty Description | Innovation Living designs undergo rigorous testing to ensure they meet the highest quality standards and comply with both European and global regulations, enhancing durability, stability, and safety. Read more about our quality and warranty here. |
| Download garanti PDF | Download pdf her |
Andre kiggede også på
