Ottoman
Malloy Ottoman
Designet til at fungere som en smuk tilføjelse til Malloy-sovesofaen. For at skabe maksimal komfort som chaiselong eller enkeltstående som et enkelt sæde og alternativt sofabord..
Design by Per Weiss 2020Se sofaen fra alle vinkler i dit yndlingsstof
Standard (2-4 uger)
Laves på bestilling (13-15 uger)
Gå til detaljeret tekstil overblik Bemærk venligst, at din skærmpræsentation af tekstilets tekstur og farve kan afvige fra det faktiske tekstil.
Se yderligere produktinformation
Send som e-mail
Hvordan den fungerer
Nøgle funktioner
| Funktioner |
|
| Ramme | Matsort stål |
Komfort
Pocket Spring Dual comfort deler den generelle sammensætning af Pocket Spring-modellerne bortset fra det ekstra lag af hyper blødt skum, der giver disse sovesofaer en ekstra blød følelse. Dette ekstra lag af luksus giver en blød siddekomfort samt en madras, der anbefales til hverdagssøvn.
Lagspecifikationer:
* Tekstil
* Fiberfyld
* Højt elastisk skum
* Fiberfyld
* Skumbeklædning
* Pocket fjeder 10 cm
* Fibertex
* Metalnet
* Stærk metalramme
| Komfort | Pocket Spring Dual |
| Comfort Type | Blød |
| OEKO-TEX skum | Ja |

| Beskrivelse | Det rette møbel, når trætte ben har brug for et behageligt hvil. Placer Malloy ottoman som en forlængelse af Malloy sovesofa, og skab en stilfuld loungesofa. |
| Maksimum supporteret vægt | 110 kg |
| Afstand fra gulv til base | 13 cm |
| Monteringsvejledning beskrivelse | Download samlevejledningen for denne specifikke model ved at klikke på Download nedenfor. |
| Monteringsvejledning | Download |
| Plejevejledningsbeskrivelse | Læs vores pleje- og vedligeholdelsesvejledning for at øge produktets levetid og sikre et velbevaret Innovation Living-produkt. |
| Download dansk plejevejledning | Download |
| OEKO-TEX skum | Ja |
| OEKO-TEX Foam Description | Vores skum er certificeret efter OEKO-TEX® Standard 100, hvilket betyder, at det er testet for skadelige stoffer og overholder strenge grænseværdier for kemikalier, der kan være sundhedsskadelige. Certificeringen sikrer, at materialet er vurderet ud fra internationale krav til menneskers sundhed og er egnet til anvendelse i produkter med tæt kontakt til huden. |
Sofa
| Sæde Højde | 41 cm |
Seng
| Madras Højde | 25, 5 cm |
| Gap From Floor To Base | 13 cm |
| Størrelse | 75 x 100 cm |
Design by Per Weiss 2020
Den danske designer Per Weiss er Chief Design Officer hos Innovation LivingTM. Han har været en del af Innovation LivingTM siden 1989 og er drivkraften bag den konstante kreative udvikling af kollektionerne.
Med udgangspunkt i den skandinaviske designtradition stræber Per altid efter at skabe holdbare designs, der afspejler zeitgeist - attraktive designs, der vil gøre en positiv forskel i hverdagen.

| Garanti | 5 Års Garanti |
| Warranty Description | Innovation Living designs undergo rigorous testing to ensure they meet the highest quality standards and comply with both European and global regulations, enhancing durability, stability, and safety. Read more about our quality and warranty here. |
| Download garanti PDF | Download pdf her |

Fungerer godt i kombination med
Andre kiggede også på
