Sovesofa
Sly Sovesofa
Sly er en moderne sovesofa inspireret af industrielt design, med matsorte ben, rene linjer og lineære sømme, der relaterer til den tidlige modernistiske designæra..
Design by Per Weiss 2006Se sofaen fra alle vinkler i dit yndlingsstof
Standard (2-4 uger)
Laves på bestilling (13-15 uger)
Gå til detaljeret tekstil overblik Bemærk venligst, at din skærmpræsentation af tekstilets tekstur og farve kan afvige fra det faktiske tekstil.
Se yderligere produktinformation
Send som e-mail
Hvordan den fungerer
Nøgle funktioner
| Funktioner |
|
| Ramme | Matsort stål |
| Ben | Matsort |
| Cushion Material | 100 % Fiberfyld |
Komfort
De individuelle lommer i disse modeller sikrer, at der trykkes på hver enkelt fjeder for bedre støtte – både i sidde- og sovestilling. Den høje elastiske skumbeklædning bidrager til en åndbar madras og giver samtidig en blød topstøtte.
Lagspecifikationer:
* Tekstil
* Fiberfyld
* Højt elastisk skum
* Pocket fjeder 12 cm
* Fibertex
* Metalnet
* Stærk metalramme
| Komfort | Pocket Spring |
| Comfort Type | Fast |
| Comfort Spring Height | 12 cm |
| OEKO-TEX skum | Ja |

| Beskrivelse | Sly tilbyder høj komfort grundet de gode pocketfjedre i sæde og ryg. Med fokus på den grundlæggende funktionalitet er det meget nemt at transformere Sly: Skub sædet ud, vip ryglænet ned og du har nemt lavet en komfortabel dobbeltseng, der passer til to personer på et lille rum. Sengesystemet er uden hængsler, nemt at betjene og rummer nok plads til at opbevare din topmadras eller sengetøj og puder. Sly passer ind i ethvert rum, hvor pocketmadrassen sikrer en behagelig soveplads til enten én person, der fjerner rygpuderne, eller to personer, når den er helt ombygget. Sly er en kompakt sovesofa, der virkelig udvider dit opholdsrum. |
| Maksimum supporteret vægt | 330 kg |
| Afstand fra gulv til base | 18 cm |
| Monteringsvejledning beskrivelse | Download samlevejledningen for denne specifikke model ved at klikke på Download nedenfor. |
| Monteringsvejledning | Download |
| Plejevejledningsbeskrivelse | Læs vores pleje- og vedligeholdelsesguide for at øge produktets levetid og sikre et velbevaret Innovation Living produkt. Hvis du har spørgsmål omkring vedligeholdelsen af dit Innovation Living produkt, er du altid velkommen til at kontakte din forhandler, som med glæde vil hjælpe og vejlede dig. |
| Download dansk plejevejledning | Download |
| OEKO-TEX skum | Ja |
| OEKO-TEX Foam Description | Vores skum er certificeret efter OEKO-TEX® Standard 100, hvilket betyder, at det er testet for skadelige stoffer og overholder strenge grænseværdier for kemikalier, der kan være sundhedsskadelige. Certificeringen sikrer, at materialet er vurderet ud fra internationale krav til menneskers sundhed og er egnet til anvendelse i produkter med tæt kontakt til huden. |
Sofa
| Sofa Dybde | 94 cm |
| Sofa Bredde | 200 cm |
| Sofa Højde | 84 cm |
| Sæde Dybde | 49 cm |
| Sæde Højde | 41 cm |
Seng
| Senge Bredde | 140 cm |
| Senge Længde | 200 cm |
| Senge Højde | 41 cm |
| Madras Højde | 21, 5 cm |
| Cushion Dimension | Bredde: 83 cm Dybde: 19 cm Højde: 36 cm |
| Gap From Floor To Base | 18 cm |
Design by Per Weiss 2006
Den danske designer Per Weiss er Chief Design Officer hos Innovation LivingTM. Han har været en del af Innovation LivingTM siden 1989 og er drivkraften bag den konstante kreative udvikling af kollektionerne.
Med udgangspunkt i den skandinaviske designtradition stræber Per altid efter at skabe holdbare designs, der afspejler zeitgeist - attraktive designs, der vil gøre en positiv forskel i hverdagen.

| Garanti | 5 Års Garanti |
| Warranty Description | Innovation Living designs undergo rigorous testing to ensure they meet the highest quality standards and comply with both European and global regulations, enhancing durability, stability, and safety. Read more about our quality and warranty here. |
| Download garanti PDF | Download pdf her |

Fungerer godt i kombination med

