Daybed
Sigmund Indu Daybed
Sigmund Indu er kort fortalt en enkeltseng, men i det væsentlige har Sigmund to pocket springmadrasser, der tilbyder dig en alsidig, multifunktionel daybed og en rummelig 160 x 200 cm kingsize seng..
Design by Per Weiss 2016Se sofaen fra alle vinkler i dit yndlingsstof
Standard (2-4 uger)
Laves på bestilling (6-8 uger)
Gå til detaljeret tekstil overblik Bemærk venligst, at din skærmpræsentation af tekstilets tekstur og farve kan afvige fra det faktiske tekstil.
Se yderligere produktinformation
Send som e-mail
Hvordan den fungerer
Nøgle funktioner
| Funktioner |
|
| Ben | Matsort |
| Cushion Material | High resilient Skum og fiberfyld |
Komfort
De individuelle lommer i disse modeller sikrer, at der trykkes på hver enkelt fjeder for bedre støtte – både i sidde- og sovestilling. Den høje elastiske skumbeklædning bidrager til en åndbar madras og giver samtidig en blød topstøtte.
Lagspecifikationer:
* Tekstil
* Fiberfyld
* Højt elastisk skum
* Pocket fjeder 8 cm
* Fibertex
* Metalnet
* Stærk metalramme
| Komfort | Pocket Spring |
| Comfort Type | Fast |
| Comfort Spring Height | 8 cm |
| OEKO-TEX skum | Ja |

| Beskrivelse | Fleksibilitet kendetegner Sigmund daybed, da mulighederne er næsten uendelige. Det giver dig mulighed for at trække den øverste madras ned og placere den mod den anden, hvilket effektivt skaber en kingsize seng. Sigmund tilbyder også muligheden for at adskille de to 80 x 200 cm madrasser til enkeltsenge, de kan placeres fra hinanden og endda i forskellige rum. Madrasserne har en holdbar sammensætning leveret af pocketfjedrekomfort, der giver en jævn, støttende komfort. Antiglidestof under madrassen sikrer, at madrasserne ikke glider fra hinanden, og de to bevægelige puder giver afslapning, når du hviler, slapper af eller sover. |
| Maksimum supporteret vægt | 330 kg |
| Afstand fra gulv til base | 5 cm |
| Monteringsvejledning beskrivelse | Download samlevejledningen for denne specifikke model ved at klikke på Download nedenfor. |
| Monteringsvejledning | Download |
| Plejevejledningsbeskrivelse | Læs vores pleje- og vedligeholdelsesguide for at øge produktets levetid og sikre et velbevaret Innovation Living produkt. Hvis du har spørgsmål omkring vedligeholdelsen af dit Innovation Living produkt, er du altid velkommen til at kontakte din forhandler, som med glæde vil hjælpe og vejlede dig. |
| Download dansk plejevejledning | Download |
| OEKO-TEX skum | Ja |
| OEKO-TEX Foam Description | Vores skum er certificeret efter OEKO-TEX® Standard 100, hvilket betyder, at det er testet for skadelige stoffer og overholder strenge grænseværdier for kemikalier, der kan være sundhedsskadelige. Certificeringen sikrer, at materialet er vurderet ud fra internationale krav til menneskers sundhed og er egnet til anvendelse i produkter med tæt kontakt til huden. |
Sofa
| Sofa Dybde | 84 cm |
| Sofa Bredde | 200 cm |
| Sofa Højde | 82 cm |
| Sæde Dybde | 62 cm |
| Sæde Højde | 44 cm |
Seng
| Senge Bredde | 80/160 cm |
| Senge Længde | 200 cm |
| Senge Højde | 44/22 cm |
| Cushion Dimension | Bredde: 75 cm Dybde: 20 cm Højde: 36 cm |
| Gap From Floor To Base | 5 cm |
Design by Per Weiss 2016
Den danske designer Per Weiss er Chief Design Officer hos Innovation LivingTM. Han har været en del af Innovation LivingTM siden 1989 og er drivkraften bag den konstante kreative udvikling af kollektionerne.
Med udgangspunkt i den skandinaviske designtradition stræber Per altid efter at skabe holdbare designs, der afspejler zeitgeist - attraktive designs, der vil gøre en positiv forskel i hverdagen.

| Garanti | 5 Års Garanti |
| Warranty Description | Innovation Living designs undergo rigorous testing to ensure they meet the highest quality standards and comply with both European and global regulations, enhancing durability, stability, and safety. Read more about our quality and warranty here. |
| Download garanti PDF | Download pdf her |

Andre kiggede også på

